5 SIMPLE TECHNIQUES FOR RAHIM AğZı KANSERI ZARARLARı

5 Simple Techniques For rahim ağzı kanseri zararları

5 Simple Techniques For rahim ağzı kanseri zararları

Blog Article

İhmal edilen durumlarda ise iç kanama belirtileriyle acile gitmek zorunda kalınabilir. Bu aşamalara gelmemek için adet gecikmesi yaşadvertisementığında en kısa zamanda kontrolünü yaptırıp gebeliğin rahim içine yerleşmiş olduğunu teyit ettirmen önemli. Peki yaşadvertığın şeyin dış gebelik olup olmadığını nasıl anlarsın, gel belirtilere bakalım: Kramplar, Hamilelikte Bacak Krampları ile Başa Çıkma Rehberi! Karnın alt bölgesinde duyarlılık,

Herhangi bir hamilelik testinin sonucu pozitif olabilir, ancak dış gebelik normal bir şekilde devam edemez.

Karın ağrısı: Şiddetli ve keskin bir karın ağrısı dış gebeliğin en yaygın belirtilerinden biridir.

Dış gebeliğin erken safhalarında ve kanama olmadığı durumlarda kullanılır. Gebelik dokusu rahim duvarından ayrılana kadar devam eder.

Dış gebelik pelvik muayene sırasında belirlenen sorunlar sırasında oluşan şüphe ile kan testi ve ultrason sonuçlarında anlaşılır. Bu bağlamda tek başına pelvik muayene dış gebeliği belirlemeye gardenımcı olmaz.

Kalem Bebek ekibi olarak bu yazımızda, “tüp bebekte dış gebelik olurmu?” konusu hakkında en çAlright merak edilen sorulardan olan dış gebelik nedir, tüp bebek tedavisinden sonra dış gebelik belirtileri nelerdir ve tüp bebek tedavisinden sonra dış gebelik neden olur soruları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

Halk arasında yaygın olarak "tüplerin bağlanması" olarak bilinen ve kalıcı bir doğum kontrol yöntemi olan tüp ligasyonu sonrasında da hamile kalan bireylerde dış gebelik gelişmesi riski daha yüksektir.

Gebeliğin oluşumu, sağlıklı bir dokuz ayın geçirilmesi ve sağlıklı bir doğum için vücudun çalışma prensibinin dengede olması gerekmektedir. Gebeliğin oluşum aşamasından itibaren pek çOkay aşama gerçekleşmektedir. Ancak bazı vakalarda normal gebelik gerçekleşememekte ve dış gebelik denilen durumla karşılaşılmaktadır.

Yumurtalık gebeliği yumurtalık seviyesinde meydana gelir. Bunun nedeni yumurtanın yırtılmış folikülde tutulması, yumurtanın tam olarak serbest kalmaması veya sperm tarafından hapsedilip döllenmesidir.

Dış gebelik normal gebelik gibi sağlıklı ilerleyemez. Döllenmiş yumurta hayatta kalamaz ve büyüyen doku tedavi edilmezse hayatı tehdit eden kanamalara neden olabilir.

Ektopik gebelik yaklaşık olarak her 80 gebelikten birini etkiler ve bazı kadınlar için hayati tehlike oluşturabilir. Normal hamilelik belirtileri ile benzerlik göstermesi sebebiyle ektopik gebeliğin farkına varılması Ayrıntılar Burada genellikle zordur. Ektopik gebeliğin tehlikelerinden korunmanın en iyi yolu adet gecikmesi durumunda hemen doktora başvurmaktır. Bu şekilde erken teşhis edilen ektopik gebelik kadına ve fallop tüplere zarar vermeden tedavi edilebilir.

Bu yüzden dış gebeliğin ilk dönemlerinde dış gebelik durumunun anlaşmasını sağlayacak herhangi bir belirti bulunmamaktadır. Ancak dış gebelik belirtilerine genel olarak bakıldığında anne adayında dış gebeliğine işaret eden ve en yaygın görülen belirtiler şu şekildedir:

Doktorunuzla düzenli olarak randevular alın, düzenli jinekolojik muayeneler ve STD taramaları yaptırın. Sigarayı bırakmak gibi kişisel sağlığınızı geliştirmeye yönelik advertisementımlar da iyi bir önleme stratejisi olacaktır.

Dış gebelik tıptaki advertisementı ile ektopik gebelik olarak da adlandırılmaktadır. Aynı zamanda tubal gebelik, kornual gebelik, intersiyel gebelik, gizli gebelik gibi isimleri ve farklı türleri de bilinmektedir.

Report this page